Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica dhe zëvendës kyreministri i tij, Miroljub Labus vrapojnë nesër në rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Serbi ndërkohë që Vojisllav Sheshel, që mori 20 përqind të votave në rundin e parë, ka bërë thirrje që të bojkotohen votimet.
Sondimet e fundit të opinionit publik sugjerojnë se intonimet nacionaliste kanë gjasë që ta shpiejnë Koshtunicën në fitore të lehtë, kurse kryeministri serb, Zoran Xhinxhiq mbështetë Labusin.
XS
SM
MD
LG