Ndërlidhjet

HELSINKI


Autoritetet e Finlandës thonë se shpërthimi i fuqishëm që dje la të vdekur 7 njerës dhe mbi 60 të plagosur në qendrën tregëtare në veri të Helsinkit ka qenë shkaktuar nga një bombë.
Kryeministri i Finlandës, Paavo Lippenen deklaroi se shpërthimi ishte “akt terrori”, duke shtuar se është herët të thuhet nëse një individ apo grup terrorist është përgjegjës për ate akt.
XS
SM
MD
LG