Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush deklaroi se “kundërvënja Irakut është çështje urgjente e sigurisë kombëtare”.
Në radiofjalimin javor drejtuar kombit, Bush tha se tash vendi dhe Kongresi janë të bashkuar në ate qëllim dhe “Amerika flet me një zë”.
“Iraku doemos duhet të çarmatoset dhe t,u nënshtrohet të gjitha rezolutave të OKB-së, ose do të jetë i detyruar që ti zbatojë” ka thënë presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG