Ndërlidhjet

KIEV


Mbi 10 mijë ukrainas u tubuan në Kiev që të demostrojnë kundër presidentit Leonid Kchma.
Në demostrata merrnin pjesë anëtarë të partieve, komuniste,socialiste dhe qendrës së djathtë, të cilët e akuzojnë Kuchman për korrupsion dhe abuzimin e detyrës.
Partitë opozitare së fundit kanë forcuar presionin ndaj presidentit Kuchma që të japë dorëheqie dhe kanë organizuar disa demostrata.
XS
SM
MD
LG