Ndërlidhjet

XHAKARTA


Nga shpërthimi i dy bombave në ishullin turistik Bali të Indonezisë, që ndodhi mbrëmë, janë vrarë së paku 182 njerës dhe plagosur 132 të tjerë, njofton presidentja Megavati Sukarnoputi, duke u zotuar se përgjegjësit do të kapen.
Në mesin e të vrarëve dhe të plagosurve ka shumë turtistë të jashtëm, kryesisht australianë.
Shtetet e Babshkuara e dënuan ngjarjen si “akt terrori”, kuse Australia ka kërkuar nga qeveria e Indonezisë të bëjë përpjekje maksimale në ballafaqimin me problemin e terrorizmit në vend.
XS
SM
MD
LG