Ndërlidhjet

MOSKË/TBILISI


Ministritë e Brendëshme të Rusisë dhe Gjorgjsë thonë se do të ketë hetime për ndërprerjen e mbrëmëshme të rrymës në stadiumin e Tbilisit, që shkaktoi ndërprerjen e lojës të ekipeve të dy vendeve në ndeshjen kualifikuese për kampionatin Evropian në futboll të 2004-shit.
Tensionet midis dy vendeve u rritën javët e fundit pasi Rusia akuzoi Gjorgjinë se nuk ndërmerr masa kundër çeçenëve dhe terroristëve ndërkombëtarë në Grykën e Pnkisit dhe u kërcënua me përgjigje ushtarake.
XS
SM
MD
LG