Ndërlidhjet

GAZA


Në orët e mëngjezit janë vrarë katër palestinezë dhe plagosur pesë të tjerë në incidente të veçanta kur trupat izraelite kanë hapur zjarr duke hyrë në Rafah për të shkatërruar shtëpi palestinezësh.
Raportohet se tanket, bollduzherët dhe automjete ushtarake kanë vërshuar në lagjen Tal Zorab dhe kanë shkatërruar pesë shtëpi.
XS
SM
MD
LG