Ndërlidhjet

XHAKARTA


Nga dy shpërthime të fuqishme bombash që ndodhën mbrëmë në ishullin turistik Bali të Indonezisë janë vrarë 187 njerës e plagosur 132 të tjerë, në mesin e të cilëve shumë të jashtëm, kryesisht australianë.
Liderë botërorë , në mesin e të cilëve edhe presidenti amerikan, George Bush i dënuan sulmet si “akt terrorizmi që synojnë të shkaktojnë terror dhe kaos”dhe thanë se lufta kundër terrorizmit është larg nga përfundimi.
Deri tash përgjegjësinë për këto shpërthime bombash në Indonezi nuk e mori askush.
XS
SM
MD
LG