Ndërlidhjet

GAZA


Dy palestinezë, njëri fëmi, u vranë kurse mbi 30 të tjerë janë plagosur kur trupat izraelite ndërmorën operacion në kampin e dendur të refugjatëve në Brezin e Gazës dhe shembën disa shtëpi.
Në Xhenin të Bregut perëndimor është vrarë edhe një grua palestineze dhe janë palgosur dy vajza kur tanket izraelite kanë hapur zjarr nga pushkomitrolozë.
XS
SM
MD
LG