Ndërlidhjet

BEOGRAD


Janë rritur tensionet politike në Serbi, pas votimeve të djeshme presidenciale, të cilat do të përsëriten sërish, si pasojë e pjesmarrjes së ulët në votime.
Presidenti aktual jugosllav dhe kandidati kryesor për president të Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar se do të rrëzojë qeverinë e Serbisë.
“Dua të shoh fundin e regjimit të Xhinxhiqit, ka thënë Koshtunica.
XS
SM
MD
LG