Ndërlidhjet

LUBLJANË


Presidenti slloven, Milan Kuçan, ka deklaruar se nuk përjashton mundësinë që të dëshmojë në gjyqin kundër Sllobodan Millosheviqit.
Kuçan ka nënvizuar si detyrim moral dhe ligjor bashkëpunimin me Gjykatën e Hagës, por ka veçuar se ky bashkëpunim nuk duhet të kushtëzohet me ndihmat financiar.
XS
SM
MD
LG