Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav Vojisllav Koshtunica ka akuzuar kryeministrin e Serbisë, Zoran Xhinxhiq, për dështimin e zgjedhjeve presidenciale serbe.
Koshtunica ka thënë se Xhinxhiq ka nxitur bojkotin e qetë, duke shkaktuar mospjesmarrjen në votime të mbi 50 për qind të votuesve.
Presidenti aktual jugosllav, i cili ishte dhe kandidati kryesor në këto zgjedhje, ka premtuar se do punojë për zgjedhje të parakohshme paralamentare, në mënyrë që të rrëzojë Xhinxhiqin.
XS
SM
MD
LG