Ndërlidhjet

BAGDAD


Irakianët kanë filluar të votojnë në referendumin mbarëkombëtar presidencial për t,i dhënë edhe një mandat shtatë-vjeçar Saddam Husseinit.
Qeveria u ka bërë thirrje qytetarëve të dalin masivisht në votime dhe të tregojnë mbështetje masive për Saddamin të ballafaquar me kërcënimet e Shteteve të Bashkuarav për aksion ushtarak.
XS
SM
MD
LG