Ndërlidhjet

JERUSALEM


Policia izraelite e ka marrë në pytje tre orë në stacionin e policisë në Jerusalem klerikun më të lartë palestinez, myfti Sheikh Ekrima Sabri dhe pastaj e ka lëshuar.
Myftiu i Jerusalemit dhe Palestinës, si,ç thirret Sabri, ishte arrestuar me urdhërin e prokurorit të përgjithëshm izraelit.
Zëdhënësi i policisë izraelite tha se hetimet kishin të bënin me deklaratat e mëherëshme të Myftiut në shtypin palestinez sa i takon të drejtës së palestinezëve për përdorimin e bombarduesve vetëvrasës kundër okupimit izraelit.
XS
SM
MD
LG