Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Tony Blair tha se bombardimet në Bali dhe ngjarjet tjera të fundit kanë dëshmuar se lufta kundër terrorizmit është largë nga përfundimi.
“Patëm përkujtim të freskët, nëse na duhej, se lufta kundër terrorizmit nuk ka përfunduar. Gjatë 10 ditëve të fundit ka patur sulme në Kuvajt dhe në Jemen. Kërcënimi ndaj të gjithë njerëzve, në çdo kohë, në çdo vend të botës, është real”, ka thënë Tony Blair.
XS
SM
MD
LG