Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell dhe sekretari i jashtëm britanik, Jack Straw thanë në Uashington se nuk do të lejohet që sulmet e fundit terroriste në Indonezi ti zbrapsin ata nga fushata për çarmatosjen e Irakut nga armët e tij të dyshuara për zhdukje në masë.
Powell dhe Straw biseduan për strategjinë e përbashkët për të bindur Këshillin e Sigurimit të kalojë rezolutë të re të rreptë që kërkon inspektim të papenguar të armatimit dhe që duhet të specifikojë edhe pasojat nëse Iraku nuk i nënshtrohet.
XS
SM
MD
LG