Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritet e Shteteve të Bashkuara njoftojnë se punonjësja e FBI-së, Linda Franklin është viktima e fundit e snajperistit në rajonin e Uashingtonit, i cili ka vrarë kot së koti 9 persona ditëve të fundit dhe plagosur dy të tjerë.
“Provat balistike e ndërlidhin këte rast me vrasjet tejra në rajon”, tha Tom Manger, shef i policiës së distriktit Fairfax.
Këto vrasje, që kanë terrorizuar banorët e rajonit të Uashingtonit, kanë filluar në 2 tetor.
XS
SM
MD
LG