Ndërlidhjet

HAGË


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carl Del Ponte, për të dytën herë brenda 10 ditësh, ka kërkuar që Evropa t,i bëj presion autoritetetve të Beogradit që ta arrestojnë dhe dorëzojnë në Hagë, gjeneralin e akuzuar Ratko Mlladiq, duke pohuar se ai ndodhet në Serbi “nën mbrojtjen e një pjese të armatës”.
XS
SM
MD
LG