Ndërlidhjet

BAGDAD


Saddam Hussein ka fituar edhe një mandat shtatëvjeçar si përsdent i Irakut në referendumin e djeshëm duke marrë 100 për qind të votave, thonë zyrtarët irakianë.
“Presidenti Saddam Hussein ka fituar qind për qind të votave nga 11 milion e 445 mijë e 638 votues”, tha Izzat Ibrahim, zëvendës kryetar i Këshillit të Komandës Revolucionare.
Shtetet e Bashkuara dhe Britania dezavuan votimet si jo serioze dhe pa kredibilitet.
XS
SM
MD
LG