Ndërlidhjet

PRISHTINË


Prodhuesi i automobilëve gjermanë, Mercedes hapi përfaqësinë në Kosovë afër Prishtinës, kurse në solemnitet ishin edhe presidenti Ibrahim Rugova dhe kryeministri Bajram Rexhepi.
Rugova ka thënë se përfaqësia e parë e këtij lloji në Kosovë do të ndihmojë forcimin e bashkëpunimit midis Gjermanisë dhe Kosovës, kurse kryeministri Rexhepi shfaqi shpresën se së shpejti edhe firmat tjera gjermane do të ndjekin shembullin e Mercedesit.
XS
SM
MD
LG