Ndërlidhjet

ALEKSANDRI


Presidenti francez, Jacques Chirac dhe presidenti i Egjitit, Hossni Mubarak diskuatuan në Aleksandri konfliktin vijues izraelitio-plaestinez dhe lidhur me Irakun.
Ndërakq sonte në Uashington presidenti George Bush do të bisedojë me kryeministrin izraelit Ariel Sharon, dhe pritet,veç tjerash të kërkojë nga Sharon të tregojë vetëpërmbajtje në rast se Iraku godet Izraelin gjatë një konflikti të mundëshëm ushtarak amerikano-irakian.
XS
SM
MD
LG