Ndërlidhjet

NJU DELHI


India do të tërheqë trupat nga kufiri me Pakistanin, por do të mbajë pocizionimin e plotë të trupave në rajonin e ndarë të Kashmirit, tha ministri i Mbrojtjes, George Fernandez.
Gjatë qershorit India dhe Pakistani u gjendën buzë luftës së tretë lidhur me rajonin e kosntestuar të Kashmirit dhe grumbulluan rreth 1 milion ushtarë përgjatë kufirit.
XS
SM
MD
LG