Ndërlidhjet

VARSHAVË


Shefi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana thotë se është shumë i brengosur lidhur me gjendjen në Ukrainë dhe problemet e saj të brendëshme.
Solana i ka bërë këto komente në Varshavë , ku BE-ja, Polonia dhe përfaqësues të opozitës ukrainase janë takuar të diskutojnë ardhmërinë e Ukrainës.
XS
SM
MD
LG