Ndërlidhjet

ZAMBOANGA


Dy bomba kanë shpërthyer në një qendër tregëtare në Zamboanga në jug të Filipineve që kanë lënë të vrarë së paku 3 persona dhe mbi 100 të plagosur.
Zyrtarët kanë fajësuar për këto shpërthime grupin guerril mysliman të Abu Sayyaf.
XS
SM
MD
LG