Ndërlidhjet

GAZA


Së paku 8 palestinezë u raportuan të vrarë dhe mbi 30 të plagosur gjatë një operacioni të forcave izraelite në kampin e refugjatëve Rafah në Brezin e Gazës.
Drejtuesi i spitalit në Rafah, Ali Mussa tha se në mesin e të vrarëve ishin së paku tre fëmijë dhe një plakë 70 vjeçare.
Forcat izraelite thuhet se kanë hapur zjarr me pushkomitralezë dhe granata tankesh ndaj shtëpive në Rafah, afër kufirit me Egjiptin.
XS
SM
MD
LG