Ndërlidhjet

PRAGË


Shtetet e Bashkuara janë angazhuar tepër që zgjerimi i NATO-s të bëhet në samitin e Pragës dhe sejcili vend do të vlerësohet sipas meritave të veta në procesin e anëtarësimit, tha ambasadori amerikan në NATO, Nikollas Burns në një intervistë për radion Evropa e Lirë.
“Shtetet e Bashkuara janë përpjekur tepër që zgjerimi i NATO-s të bëhet në samitin e Pragës. Liderët janë të vetmit që do të vendosin se cili vend do të thirret kur do të takohen në Pragë në 21 nëntor dhe duhet të presim vendimin e tyre të asjë dite”, tha mabasadori Burns.
XS
SM
MD
LG