Ndërlidhjet

ROMË


Punonjësit italianë kanë shpallur grevë të përgjithshme një ditore, në shenjë proteste ndaj reformave ekonomike të ndërmarra nga kryeministri Silvio Berluskoni.
Kompania ajrorre Al-Italia ka anulluar mbi gjysmën e fluturimeve dhe pjesa më e madhe e hekurudhave nuk kanë funksionuar.
XS
SM
MD
LG