Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeprokurorja e Gjykatës Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë, Karla del Ponte, ka mbërritur mesditën e sotme për një vizitë zyrtare në Shqipëri.
Del Ponte është takuar me presidentin e vendit, Alfred Moisiu, ministrin e jashtëm Ilir Meta, atë të mbrojtjes Pandeli majko si dhe me prokurorin e përgjithshëm të Shqipërisë, Theodhori Sollaku.
XS
SM
MD
LG