Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë të ditur se bisedimet e sotme të zyrtarëve amerikanë në Pekin qenë të suksesshme. Bisedimet u përqëndruan në programin e zhvillimit të armëve bërthamore të Koresë së Veriut.
Sipas zëdhënësit të Departamentit të Shtetit, Ricard Bauçer, Kina ndan të njëjtat shqetësime si Shtetet e Bashkuara lidhur me Korenë e Veriut.
Por Bauçer nuk pranoi të komentonte informacionet se Pakistani, Kina dhe Rusia qenë të përfshira në programin e armëve bërthamore të Penjangut.
XS
SM
MD
LG