Ndërlidhjet

MANILA


Një bombë ka shpërthyer në një autobus, në rrethina të kryeqytetit filipin, Manila. Për pasojë 3 veta kanë vdekur dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur.
Ky shpërthim ka ardhur një ditë pas sulmit në një qendër tregtare në jug të Filipineve.
Asnjë nuk ka marrë përsipër deri tani përgjegjësinë për incidentin.
XS
SM
MD
LG