Ndërlidhjet

PRAGË


Presidenti i radios Evropa e Lirë, Tomas Dajn, ka kërkuar nga autoritetet gjermane lirimin e gazetares së kësaj radioje, Natalia Sudliankova.
Autoritetet gjermane kanë zbatuar një urdhër ndërkombëtar arresti kundrejt Sudlinakovës, lëshuar nga autoritetet e Bjellorusisë. Sudlinakova është e njohur për kundërshtimin që i ka bërë regjimit të presidnetit Llukashenko dhe urdhër arresti për të është thjesht politik.
XS
SM
MD
LG