Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashksuar i kanë bërë thirrje aleatit të tij, Izraelit që të ndërmarrë hetime për vrasjen e së paku gjashtë palestinezëve nga tanket izraelite në kampin e refugjatëve Rafah në Brezin e Gazës.
Zëdhënësja e Stejtdepartmentit, Anne Marks tha se Uashingtoni është “thëllësisht i brengosur” nga raportet se në mesin e të vrarëve kishte edhe civilë dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG