Ndërlidhjet

KAIRO


Asistent sekretari amerikan i shtetit, William Burns u takua me presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak në fillim të turneut dy javësh rajonal që të ndihmojë për rigjallërimin e procesit paqësor në Lindjen e Afërt.
Burns tha se Uashingtoni do të punojë me bashkësinë ndërkombëtare deri në “suazat maksimale” për çarmatimin e Irakut dhe ta bëjë të sigurtë se do të përmbushë obligimet e tij ndaj Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG