Ndërlidhjet

KABUL


Shefi i Komandës Qëndrore të Shteteve të Bashkuara, gjenerali Tommy Franks bisedoi në Kabul me presidentin e Afganistanit, Hamid Karzai dhe do të takojë edhe komandantrin e ISAF-it dhe forcat amerikane në bazën e Bagramit.
Gjenerali Franks ishte edhe në Pakistan në kuadrin e një turneu në Lindjen e Afërt dhe në Azinë Jugore dhe nesër shkon për bisedime në Turqi.
XS
SM
MD
LG