Ndërlidhjet

BEJRUT


Liderët e vendeve frankofone vazhdojnë samitin treditësh në Bejrut duke biseduar për terrorizmin, Lindjen e Afërt dhe Bregun e Fildishtë.
Samiti frankofon i 55 liderëve, i pari që mbahet në një qytet arab, u hap dje me thirrje për zgjidhje paqësore të konfliktit amerikano-irakian.
XS
SM
MD
LG