Ndërlidhjet

TETOVË


Në Tetovë mbrëmë ndodhi një incident kur në shkëmbim zjarri me policinë është vrarë Madin Adili, 20 vjeçar dhe plagosur seriozisht Mensur Ramadani, 21 vjeçar, njofton policia e maqedonisë, por zëdhënësi i misionit të OSBE-së,Wolfgang Gren nuk ka mundur të komfirmojë se viktimat kanë hapur zjarr kundër policëve.
Sipas zëdhënësit Vojisllav Zafirovski, patrulla e policisë kishte hapur zjarr kundër tyre pasi ata nga vetura në vrapim kishin shtirë kundër policisë kur u ishte dhënë shenjë të ndalen.
XS
SM
MD
LG