Ndërlidhjet

SEUL


Zyrtari i lartë amerikan, James Kelly tha në Seul se mbi Korenë Veriore të fokusohet “presion maksimal ndërkombëtar” që të heqë dorë nga programi i saj bërthamor.
Kelly theskoi se rruga më e mirë për Fenianin që të vazhdojë dialogun me Uashingtonin, të përmirësojë marrëdhëniet dhe të marrë ndihmë është braktisja e programit.
Kora Veriore pranoi javën e kaluar se zhvillonte në mënyrë sekrete programin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG