Ndërlidhjet

SIDNEJ


Australianët kishin ditë zie për më se 100 bashkëkombësit e tyre që besohet se u vranë gjatë shpërthim-bombave të javës së fundit në ishullin turistik, Bali të Indonezisë.
“Jetojmë në një botë të ndryshuar” dhe nuk mund të japë kurrëfarë garancionesh se ngjarje të tilla nuk do të ndodhin sërish, ka thënë kryeministri i Australisë, John Howard.
Qeveria australiane pat thënë se beson që militantë islamikë të ndërlidhur me grupin terrorist al Kaida qëndrojnë pas atij akti terrorist.
XS
SM
MD
LG