Ndërlidhjet

DUBLIN


Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, kanë nisur në Luksemburg një takim dy ditor, i cili do përqëndrohet në politikat buxhetore dhe bujqësore të Bashkimit.
Takimi i Luksemburgut po zhvillohet një ditë pas referendumit në Irlandë, i cili i hapi rrugë zgjerimit të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG