Ndërlidhjet

JERUSALEM


Banorët e një vendbanimi hebrej në Bregun perëndimor, janë përpjekur sot të rindërtojnë një vendbanim të paligjshëm. Kjo erdhi një ditë pasi forcat izraelite shkatërruan vendbanimin në fjalë.
Kjo është shoqëruar me përplasje mes banorëve hebrej dhe forcave izraelite të sigurisë.
Ndërkaq trupat izraelite kanë vrarë dy palestinezë, të cilët sipas burimeve të ushtrisë planifikonin të sulmonin një vendbanim hebrej në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG