Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut tha se është e gatshme të përdorë dialogun për të zgjidhur shqetësimet lidhur me proramin e saj të armëve bërthamore.
Sekretari i Shtetit, Colin Powell, tha se Shtetet e Bashkuara me aleatët dhe fuqitë rajonale aziatike do të ushtrojnë presion maksimal që të detyrojnë Korenë e Veriut të heqë dorë nga programi i saj bërthamor.
XS
SM
MD
LG