Ndërlidhjet

MOSKË


Rezultatat paraprake të regjistrimit të popullsisë në Rusi tregojnë se popullsia e këtij vendi është mbi 143 milionë banorë.
Qytete të tilla si Moska, St-Petërsburgu dhe Volgogradi kanë popullsi mbi një milionë banorë.
XS
SM
MD
LG