Ndërlidhjet

JERUSALEM


Së paku 10 vetë kanë vdekur dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur, si pasojë e një sulmi me lëndë shpërthyese ndaj një autobusi në veri të Izraelit.
Burimet izraelite njoftojnë se një makinë e mbushur me eksploziv ka shpërthyer ndërsa i është afruar autobusit.
Deri tani askush nuk ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG