Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të mbledhur në një takim dy ditor në Luksemburg, kanë kërkuar nga vendet e Evropës juglindore, të angazhohen maksimalisht për të luftuar krimin e organizuar në rajon.
Të njëjtat burime thanë se Ballkani perëndimor për një kohë të gjatë është kthyer në rrugë tranzit për trafikun e njerëzve dhe të drogës drejt Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG