Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Gjykatës ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë, Carla Del Ponte, gjatë takimeve të saj në Beograd, ka kërkuar nga zyrtarët serbë që të arrestojnë të kërkuarit për krime lufte, mes të cilëve dhe Radko Mlladiçin, ish komandant i serbëve të Bosnjës gjatë kohës së luftës.
Del Ponte pas takimit me ministrin e jashtëm jugosllav, Svilanoviç, i ka thënë gazetarëve se i ka dorëzuar autoriteteve dy akuza të reja që lidhen me masakrën e Srebrenicës, por nuk ka treguar më shumë detaje.
XS
SM
MD
LG