Ndërlidhjet

ÇIKAGO


Ish-presidenti amerikan, George Bush, dhe babai i presidentit aktual amerikan, ka pohuar se administrata e tij kishte llogaritur gabim se Sadam Hyseini do të rrëzohej nga pushteti, pas Luftës së Gjirit.
Megjithatë Bushi tha se vendimi për të mos pushtuar Irakun, në atë kohë qe i drejtë, pasi në një rast të tillë disa nga aleatët do të tërhiqeshin.
XS
SM
MD
LG