Ndërlidhjet

PODGORICË


Sot publikohen rezultatat zyrtare të zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi, ndërkohë që rezultatat preliminare treguan se koalicioni i presidnetit Milo Gjukanoviq ka fituar 39 nga 75 vendet në parlament.
Gjukanoviq ka premtuar të formojë sa më parë qeverinë e re dhe se do të ftojë partitë e shqiptarëve etnikë që të marrin pjesë ashtu që qeveria të reflektonte diversitetin multi-etnik dhe multi-kulturor në Mal të Zi.
XS
SM
MD
LG