Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari amerikan i shtetit, John Bolton deklaroi se bisedimet gjatë vizitës së tij në Moskë u fokusuan në përpjekjet e Koresë Veriore për ndërtimin e armëve bërthamore dhe asistencën e përfolur ruse në programin ushtarak bërthamor iranian.
Bolton nga Moska udhëton për bisedime të mëtejshme në Londër dhe në Paris.
XS
SM
MD
LG