Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritetet amerikane thonë se është shumë herët të pohohet nëse edhe vrasja e sotme në Merilend është e ndërlidhur me vargun e sulmeve snajperiste që kanë terrorizuar rajonin e Uashingtonit këte muaj.
Që nga 2 tetori,nëntë njerës janë vrarë dhe tre janë plagosur nga një apo disa pesrona që shfyrtëzojnë të njëjtën pushkë-snajperiste, konfirmojnë autoritetet amerikane.
Zyrtarë të lartë të administratës së presidentit Bush thanë këte javë se nuk kanë prova që do të ndërlidhnin sulmet snajperike me ndonjë grup terrorist.
XS
SM
MD
LG