Ndërlidhjet

HAMBURG


Marokanezi Mounir el Motassadeq i akuzuar se ka ndihmuar përgatitjen e sulmeve të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara tha para gjykatës gjermane se ai nuk ka patur njohuri paraprake për planet për të sulmuar amerikën.
Ai akuzohet për anëtarësim në organizatë terroriste dhe pjesëmarrje në vdekjen e së paku 3,045 njerësve.
XS
SM
MD
LG